| eXtreme21 a întrebat:

Pentru cei care au avut sau au Opel Astra G, ce parere aveti de aceasta masina? E o masina pretentioasa? E rezistenta sau mai sensibila?

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Astra G e o masina super. Daca stii sa te comporti cu ea, nu bagi bani deloc. Ca parere generala, e potrivita pentru Romania. Rezistenta, fiabila, piese ieftine.

| RB26DETT a răspuns (pentru MariusF23):

Pacat ca este mult prea simpla, un logan face cam aceeasi chestie. Este o masina foarte ieftina la intretinere etc... dar fiind opel, nu e cine stie ce.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Acest model este campionul fiabilitatii in gama Opel. Tinand cont si de pretul foarte mic al pieselor precum si de faptul ca este o masina foarte raspandita, prin urmare gasesti orice la dezmembrari, costurile de intretinere sunt minime. Si nici nu arata deloc rau.

| mgtow a răspuns:

E buna la inceput dar dupa cativa ani da probleme grave asa ca mai bine iti iei gandul de la opel.

| eXtreme21 explică (pentru mgtow):

Ma omule, daca ai avut tu un opel, care in cazul tau era disel, asta nu inseamna ca toate sunt proaste si o sa am probleme cu ele. Eu ma refer aici la un motor pe benzina, 1.6.

| mgtow a răspuns (pentru eXtreme21):

O sa ai probleme pentru ca asa cum am zis am avut cunostinte cu diverse tipuri de opel si se plangeau ca au probleme mari fiind nevoiti sa faca programul rabla sau sa o duca la remat.

| anonimoso a răspuns:

omasina sport super smechera...nu e deloc pretentioasa si e destul de rezistenta.are stabilitate mare si consum mic.o masina perfecta pentru cineva de varsta 20-30 de ani