| Seby80 a întrebat:

Pentru motoarele de motocross, ce firma credeti a fi ce-a mai tare (ktm, yamaha, honda, kawasaki, suzuki, bmw)? si ce marime in cm3. Dau fundoi >:

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

KTM fara discutie pentru competitie, au cele mai bune performante dar nu rezista mult, daca vrei ceva sa te tina o viata, mergi pe BMW. Cele mai fiabile motoare sunt cele puse pe KTM 650 Dakar care sunt si performante, si rezista mult si apoi BMW cam orice model. Daca vrei strict cross incearca ceva mic de la KTM fiindca cele cu motoare mici sunt pentru cross efectiv, ceva pana in 250 cmc!

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Ktm-400cmc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Honda sunt cele rezistente si cele mai fiabile motoare, uita-te la competitiile de supercross si motocross mx1 si vezi ce folosesc aia! No sa vezi KTM si nici aprilia pe acolo!