| Tomicox99 a întrebat:

(Pentru pasionati de masini) Lasati un comentariu cu masina voastra si modificarile facute, sunt curios de niste proiecte sa zic asa, mai ales de cele diesel.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am o Vectra C 1.9 150 de ponei... Nu am modificat-o, nu am bagat nici un ban in ea. Poate pe viitor o scap de DPF, ca e o prostie, si o duc pe la 180cp. Motorul e proiectat de cei de la Fiat/Alfa Romeo, pe Alfa 159 vine cu 180cp stock, deci nu e problema de fiabilitate.
De suspensie si aspect sunt multumit, chiar nu am ce sa ii fac mai bine decat e facut deja.
Mai am o Vectra A 1.7TD, pe aia am modificat-o putin, debit de motorina marit, presiune turbo urcata putin, suspensie sport, faruri cu lupe si jante aftermarket. Mergea mai mult boost, si un intercooler mare ori unul racit cu apa, ca se cam incalzea. M-am oprit din proiect pentru ca avea rugina si fusese sudata deja, altfel inca functioneaza perfect.
https://imgur.com/a/uo9A19W

| Tomicox99 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce suspensii ai pus pe Vectra A?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Tomicox99):

Sunt niste arcuri negre de la o marca noname (ceva cu Germany), iar telescoapele Optimal pe ulei, pentru confort.