| Neluuu a întrebat:

Pentru recuperarea taxei auto la o masina pe care intre timp am vandut-o as mai putea sa-mi mai recuperez banii daca din acte imi lipseste copia dupa cartea de identitate? Nu am facut copie atunci cand am vanduto.Am in schimb fisa de inmatriculare si factura in original prin care fac dovada platii taxei de poluare.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatorie anexarea copiei cartii de identitate a vehiculului.
Solicita o copie a acesteia de la cel caruia ai vandut masina.