| AlexMrs a întrebat:

Pentru un motor de 1.4 benzina. Care este cea mai ieftina firma de asigurari? si ce pret au?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Tocmai am verificat iar prețurile și se pare că au mai scăzut, cel puțin mie Carpatica îmi cere acum 345 de lei și Astra 488 de lei.

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Acum se calculează prețul în funcție de vechimea mașinii, de vârsta șoferului, experiență, antecedente și așa mai departe.
Pe mine m-a costat 400 de lei la Carpatica, cea mai ieftină, plus că eu am și bonus 6, deci fără accidente.
La Astra, înainte făceam cu 250 de lei pe un an, acum mă costa în jur de 700 de lei.
Uite aici un calculator online.
http://www.rca-ieftin.ro/compara.php

| 0rlando a răspuns (pentru 0rlando):

Tocmai am verificat iar prețurile și se pare că au mai scăzut, cel puțin mie Carpatica îmi cere acum 345 de lei și Astra 488 de lei.

| XtremeX a răspuns:

Astra asigurari

| Gheorghe_Samoila_1983 a răspuns:

Salut!
Poti face un calcul rapid aici : http://www.siteauto.ro/......-asigurari
www.siteauto.ro

| bril a răspuns:

In septembrie am facut la ASTRA, 143 ron. Pentru o masina din 2007.

Acum cred ca preturile difera si in functie de experienta proprietarului.

| usernameFiRsT a răspuns:

Caute pe net