| Deyu1995 a întrebat:

Persoana x a adus o masina din Belgia, a facut contract V/C cu persoana w dupa persoana w a scos numere rosii, dupa ce au expirat toate numerele rosii mi-a vandut-o mie.Eu am dus-o la RAR, a trecut cu bine, am sunat persoana x sa-mi dea fiscalul si tot ma ocolea ca ti-l dau, ca te sun eu etc. A trecut o saptamana, l-am sunat din nou, m-a injurat ca nu-mi da nici un fiscal si ca pot duce masina la fier vechi. Am sunat la primaria de unde-i persoana x si a zis ca masina nu-i trecuta la impozit, adica ca-i in aer. Au trecut 4 luni, intrebarea mea e daca persoana w si cu mine mergem la primarie cu contractu V/C de unde-i persoana x si platesc tot impozitul imi da fiscalul sa pot inmatricula masina?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ce treabă ai tu cu X?!? W trebuie să-ți dea ție certificatul fiscal. Dacă nu și-a înregistrat mașina la fisc, e problema lui. Normal că X te-a luat la bombănit - el a terminat cu obligațiile când a vândut mașina către W.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la tine la primarie cu actele pe care le ai, si vezi ce iti spun functionarii.