| iusty12 a întrebat:

Pot conduce in Rmania cu permisul de Romania o masina inmatriculata si asigurata in Anglia?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent poti conduce, cel putin pana la sfarsitul anului 2020.
Daca masina este cu volanul pe drepta s-ar putea sa nu mai poti de la 1 ianuarie 2021, am citit niste pareri in sensul ca s-ar putea sa fie interzise, avand in vedere ca Marea Britanie va iesi din UE la 31 decembrie 2020.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu permisul de Romania poti conduce orice masina care are actele ok si care se incadreaza la categoria pe care o ai

| StefanDrg a răspuns:

Vinde masina daca e a ta. Masinile cu volan pe dreapta vor fi interzise in România începând cu 1 ianuarie 2021. In prezent o poti conduce