| gandasunny a întrebat:

Pot face ceva in privinta unui vecin care parchează pe linia mea? Stam la bloc si avem locurile de parcare unul lângă altul si mereu parcheaza pe linia despartitoare, in seara asta a trecut linia de tot si era parcat partial pe locul meu. Abia reusesc sa intru si sa ies din masina si deja nu mai suport. Din cate știu politia nu face nimic numai daca te blocheaza.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune niste tepi pe linia despartitoare, daca e nevoie sa bagi suruburi in asfalt o faci. Asa scapi de griji. Ai curaj sa vorbesti cu el sa-i zici dc e asa tampit cu parcatul masinii?

| gandasunny explică (pentru mgtow):

M-am gandit la treaba cu tepii. Daca l-as vedea i-as spune, dar nu l-am mai văzut de vreo 2 luni. De obicei ajung dupa 10 seara acasă. M-am gândit sa-i las un bilet pe parbriz sa-l intreb dacă nu e in scaun cu rotile de ce se comporta ca un handicapat? Un pic mai frumos formulat, dar intelegi ideea.

| mgtow a răspuns:

Poti sa-i lasi un bilet in parbriz bagat in ceva protector pentru ploaie umezeala, sa-i zici sa parcheze bine masina daca nu ai tupeu sa te vezi fata in fata.

| Sofer a răspuns:

Asa e când nu știe sa se încadreze între niște amărâte de linii.

| gigite a răspuns:

Sa faci fotografii de proba, si mergi la scor, cred ca este 6-0 pentru el!?

| ruddy a răspuns:

Parcheaza si tu pe linie, dar bag-o invers, gen cu usa din dreapta sa fi cat mai aproape de el, tu oricum o sa linistit ca ai loc.

| HelpingHands a răspuns:

Trebuie să faci ceva! El parchează în ideea să aibă loc ca să deschidă ușa de la șofer, dar regula este să parchezi pe mijloc, de aceea sunt acele semne! Du-te la mașină și pune-i un mesaj în geam. Mașina din dreapta dvs. este a mea, vă rog nu mai parcați pe linie! Normal este s-o parcați în mijlocul locului de parcare! Și lași numărul tău de telefon. Și dacă nu vrea să asculte îi desumfli o roata... dacă poliția nu vrea să te ajute