| andreisuceveanul14 a întrebat:

Pot pune modul us style pe scuter?

1 răspuns:
| Cedry2k8 a răspuns:

E ilegal, te iau astia din prima.

Art. 101
(1) Constituie contravenţii şi se sancţionează cu amenda prevăzută în clasa a III-a de sancţiuni următoarele fapte săvârşite de persoane fizice:

10. montarea la autovehicul şi tractor agricol sau forestier, remorcă sau tramvai a luminilor de altă culoare sau intensitate, a altor lumini ori dispozitive de avertizare sonoră sau accesorii ori modificări neomologate;

Totusi, nu zice nimic despre mopede sau motociclete, deci e cam 50/50 treaba. rolling on the floor