| cristi9797 a întrebat:

Pot sa pun un motor de 125cc pe un scuter de 49cc
scuterul este piaggio quartz

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Modificari la sasiu?
De ce ar trebuie ca este mic la volum?
Un Amic si-a pus motor de piaggio hexagon pe piaggio zip fugea 140, faza care este sa il poti tine nu ai asa mare echilibru ca pe cel de 125 ma refer sa fie scuteru cu totu e ceva mai lung

3 răspunsuri:
| viooiv a răspuns:

DA.Ai nevoie de niste modificari la sasiu.dar nu este indicat, deoarece sasiul este calculat pentru forta unui motor mic.

| cristi9797 explică (pentru KaPy2):

Stiu ca este si piaggio quartz de 50 si de 125 si amandoua seamana
ma gandeam ca poate merge

| KaPy2 a răspuns (pentru viooiv):

Modificari la sasiu?
De ce ar trebuie ca este mic la volum?
Un Amic si-a pus motor de piaggio hexagon pe piaggio zip fugea 140, faza care este sa il poti tine nu ai asa mare echilibru ca pe cel de 125 ma refer sa fie scuteru cu totu e ceva mai lung

| KaPy2 a răspuns:

Da Merge dar trebuie si grupu de 125ccwinking
Daca ai pune set de 75cc ar merge nu mai trebuie schimbat grupu dar trebuie schimbat ambielaju ca til distruge, funda?