| alexsaxx2323 a întrebat:

Pot trage dupa Ml 3.0 diesel, platforma pentru 2 autoturisme?

Este in stare de asa ceva?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie in CIV ul masinii greutatea maxima pe care o poate trage

| shrink a răspuns:

CATEGORIA B

1. autovehiculul a cărui masă totală maximă autorizată nu depăşeste 3.500 Kg şi al căror număr de locuri pe scaune, în afara locului conducătorului, nu este mai mare de 8;

2. ansamblul care sa nu depăşeasca 3.500 kg si sa fie format dintr-un autovehicul trăgător din categoria B şi o remorcă a cărei masă totală maximă autorizată nu depăşeşte 750 kg;

deci daca masa lor totala depaseste 4250 kg nu pot conduce cu categoria B

| anonim_4396 a răspuns (pentru shrink):

El s-a referit daca are putere masina sa traga platforma cu 2 masini.
Nu daca are voie.