| mihail123 a întrebat:

Poti face categoria E in Romania, daca ai obtinut permisul de conducere in ITALIA?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-l preschimbi in permis romanesc si dupa aceea poti face si E-ul.

| ZORRA a răspuns:

Da poti ca este in uniunea europeana
si este valabil peste tot. unde Romania are tratate cu celelalte tari pentru cunoasterea permisului de conducere scrie si in carte

| Laurentiu_Andrei_1995 a răspuns:

Da, poti face categoria E in Romania daca ai 21 de ani si daca ai cel putin 2 ani experienta (daca ai carnetu de 2 ani) + daca ai dubla cetatenie sau cel putin buletin de Romania (practic sa ai o adresa in Romania, unde esti lat in spatiu). Bafta!

| mihail123 explică:

Permisul este de Italia si buletinul de Romania