| kittycat_9803 a întrebat:

Poti incepe scoala de soferi inainte sa implinesti 18 ani? daca da, cu cat timp inainte?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Potrivit Regulamentului de aplicare a OUG nr. 195/2002(Codul rutier), art. 29, alin. 4(astfel cum a fost modificat), poti incepe cursurile scolii de soferi cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cu 4 ani, mergi la un liceu de transporturi... laughing
Dar nu poti obtine carnetul de soferi decat dupa ce ai implinit 18 ani thinking

| Daiana_1737 a răspuns:

Cu jumatate de an inainte

| Mihaitsa22 a răspuns:

Inainte cu 3 luni de a implini varsta de 18 anihappy

| ℓσℓℓιρσρ a răspuns:

Da poti, numai ca examenul nu il poti da numai atunci cand ai implinit 18 ani tongue