| Nousername a întrebat:

Poti sa iei cursuri de chitara electrica, daca nu sti pe cea clasica?

Stiti un site care te invata de la 0 cu chitara clasica. Mersiii! Funda.

Răspuns Câştigător
| Zippy a răspuns:

Normal.Sunt 2 instrumente TOTAL diferite si se invata diferit. Daca inveti pe cea clasica nu vei sti prea multe pe electrica.Pt cursuri recomand http://the-guitar.ro blogul lui Marius Furduescu (il poti cauta si aici pentru ca are cont pe TPU). Bafta la studiu

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Gasesti probabil si pe net dar nu vei invata nimic sau vei invata gresit si dupa aia iti va fi foarte greu sa te dezobisnuiesti. Daca vrei sa faci ceva du-te la niste cursuri. Nu sunt exagerat de scumpe si inveti mult mai multe si mult mai repede!

| MariusFurduescu a răspuns:

Buna, ca si incepator materialul de studiu pentru cele 2 tipuri de chitare este acelasi (pentru ca functioneaza la fel in ceea ce priveste notele, acordurile etc). De la un punct incolo, tehnicile difera intre cele doua chitare ca sunt folosite in stiluri muzicale diferite. Daca esti din Bucuresti si esti interesata de lectii de chitara ma poti contacta marius@the-guitar.ro. Mult spor, Marius Furduescu, http://www. the-guitar.ro/lectii-de-chitara/lectii-de-chitara-cu-un-profesor-vs-lectii-de-chitara-de-pe-youtube/