| bogdytzu a întrebat:

Printr-o intersectie vor trece o masina de pompieri, o ambulanta si o masina de politie toate avand semnalele acustice si luminoase in functiune. care este ordinea trecerii? funda! si explicati va rog

Răspuns Câştigător
| catalin188 a răspuns:

Se da proritate de dreapta

5 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Asta iti pica la examen pentru carnet, mai intai politia, pompierii si salvarea.

| Ensiferum a răspuns:

Sunt vehicole prioritare, deci se acorda prioritate de dreapta conform noului cod rutier.

| xanax7040 a răspuns:

Cumpara o carte de legislatie si invata iti va folosi ulterior in trafic si poate de ea va depinde si viata ta...succes...

| Justin4u a răspuns:

Parereaa mea este ca Pompieri au prioritate pentru stingerea unui incendiu / descarcerarea victimelor unui accident. apoi salvarea, ppentru tratarea victimelor respectivului incendiu sau accident si la urma politia petru eventuala ancheta...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ordinea ar fi; salvarea pimpoierii si pilotia la urma.ca are timp. ceilalti nu prea au.viata omului e cea mai importanta, interventia la incendii dupa, si prinderea infractorilor mai la urma ca oricum politia ii prinde si justitia le da drumul.