| paulp a întrebat:

Proba practica in poligon de la examenul de conducere e doar pentru categoria A valabila? Eu ma pregatesc pentru scoala de soferi categoria B si as vrea sa stiu daca cursurile de proba practica o sa se desfasoare si in poligon si ce e de fapt acest poligon de fapt?

Ms mult.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din pacate nu se desfasoara nimic in poligon pentru categoria B.

poligonul este in traseu special amenajat unde se testeaza toate tehnicile gen pornire in panta, parcari laterale, slalom printre jaloane, mers cu spatele

| paulp explică (pentru suntserios):

Cred ca ai vrut sa zici pornire in rampa (urcare) si nu in panta (coborare), dar am inteles ideea, mersi mult

| suntserios a răspuns (pentru paulp):

Da rampa am vrut sa zic

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

In poligon se da de A, A1, AM. pornire, mers printre jaloane, semnalizare..astea se fac in poligon moto.B-ul se da doar stradal.