| gtr2rr3 a întrebat:

Recomandare becuri halogen H7 mai puternice si de calitate?
Și de asemenea și xenon, ce recomandați? 6000k e destul de ok, acea lumina alba.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Xenon nu recomandam ca este ilegal sa îți montezi dacă nu e omologata toată instalația

| gtr2rr3 explică (pentru suntserios):

Am tot sistemul necesar pentru xenon. Omologat nu stiu daca e.
Dar am vazut și rable sau faruri fara luba cu xenon. Si ma gândesc ca nu se ia nimeni fix de mine.

| suntserios a răspuns (pentru gtr2rr3):

Sa te gândești și la restul miilor se șoferi pe care ai sa ii orbesti cu xenoanle tale, nu trebuie sa te gândești doar la faptul ca te prinde sau nu

| gtr2rr3 explică (pentru suntserios):

Odata ce am lupă nu sunt faruri care sa te orbeasca, lumina este expusa altfel

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Xenon recomand 4300k, pentru ca au aspect de fabrica. Cele cu tenta albastruie/verzuie sunt clar ilegale.

| gtr2rr3 explică:

Pun tot halogen, dar vreau ceva puternic si de durată.
As vrea o recomandare sigură.

| TheTom7 a răspuns:

Becuri iti recomand de la Philips 160+, le am eu si sunt foare ok, nu se compara cu celelalte, dar daca vrei ceva si mai bun ia-ti cu led, am de gand sa imi iau si eu si din cate am ineles nu se compara cu cele normale, dar ai grija sa iei unele, sa fie de calitate, unii cand zici de masini mai scumpe nici nu se baga sa ti le vanda ca sa nu aiba ei probleme, am dat de vreo 2 laughing
Xenon eu zic sa nu te mai gandesti la el ca e si scump daca se intampla ceva, daca iei ceva prost s-ar putea sa nu iasa bine si nu ti-l omologheaza nimeni