| mihaicalin19 a întrebat:

S-a dat ceva lege pentru permisul auto? Am 10 clase si vreau sa stiu daca pot incepe, am tot cautat dar nu gasesc ceva concret. Daca se poate sa-mi raspunda cineva bine informat

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-a existat si nu exista nici o lege care sa prevada o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.
Asa fiind n-ai avut ce gasi concret, de altfel au fost doar zvonuri false si ineptii referitor la acest subiect.