| Admin1311 a întrebat:

S-a pus legea cu 10 clase pentru permisul auto? 2019

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asa lege.
Atata vreme cat ai varsta legala, stii sa citesti si sa scrii, iar pe fisa medicala scrie ca esti sanatos si apt sa sofezi, poti face scoala de soferi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai da fake news uri. Nu exista niciun astfel de articol in codul rutier.

| Wr3nch a răspuns (pentru suntserios):

''Strategia de Siguranță Rutieră prevede că persoanele care nu au terminat 10 clase nu se pot înscrie la șocala de șoferi în vederea pregătirii pentru obținerea permisului''. Doar pentru ca nu e in Cod nu inseamna ca nu e regulalaughing

| suntserios a răspuns (pentru Wr3nch):

Deci zi articolul de lege care prevede acesta restrictie. Sau poate nu stii ce inseamna o lege.
Zi si mie când a fost si de cine a fost votata aceasta strategie...