| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

S-A scos taxa auto de la 1 ianuarie?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

OUG 9/2013, privind timbrul de mediu, va fi abrogata prin legea privind eliminarea unor taxe, in prezent aceasta este la Presedinte spre a fi promulgata. Legea va intra in vigoare de la 1 februarie, asa ca taxa nu se va mai plati de la aceasta data, bineinteles daca nu o sa se vina cu alta taxa similara.

| Emanuel_Cocut_1999 explică (pentru Ioandelasal):

De ce scrie 2013?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Emanuel_Cocut_1999):

Fiindca in 2013 a fost introdus timbrul de mediu, prin OUG nr.9/2013.

| Emanuel_Cocut_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Ok Mulțumesc

| AnaBejenaru a răspuns:

Încă există un semn de întrebare în această privință.

| untu a răspuns:

Inca nu, taxa auto este amanata pana anul urmator (1 ianuarie 2018)!

| Gaby_Stanciu_1996 a răspuns (pentru untu):

De unde aveti asemenea informatie? taxa se va scoate de la 1 februarie 2017.

| untu a răspuns (pentru Gaby_Stanciu_1996):

A zis dl. Dragnea la tv inainte de a desemna propunerea viitorului premier si de a instala noul guvern!