| Danyel1PT a întrebat:

Salut, am gasit patina la pompa ulei rupta la un golf 4 1.8 turbo 180hp nu am umblat deloc, am vazut-o, am comandat pompa noua patina lant. Intrebarea este are semn si cum ar veni pusa o poza cum sa pun pompa la punct, multumesc.

1 răspuns:
| Carbit9669 a răspuns:

Daca pompa de ulei e pe distributie atunci ar trebui sa o pui iar la punct deoarece fiecare patina are un semn pe ea care trebuie sa fie la acelasi semn pus pe motor(in general e o dunga)