| Faurescu_Sorin_1973 a întrebat:

Sal! Stie cineva de ce nu imi ajunge ulei la pompa hidraulica u 445?

Răspuns Câştigător
| Eisenheim a răspuns:

Bănuiesc că ai ulei in rezervor, deci fie s-a defectat pompa, ceea ce e puțin probabil dar e totuși posibil, fie e fisurata vreo conducta și trage aer in loc de ulei

| Faurescu_Sorin_1973 explică (pentru Eisenheim):

Daa am ulei la nivel. Poate si pompa e de vina ca am luat-o de la cineva. Unii ziceau ca uleiul vine la pompa hidraulica prin cadere desi eu nu cred. Oricum multumesc mult

| Eisenheim a răspuns (pentru Faurescu_Sorin_1973):

E drept de mult n-am mai lucrat la motoare u 445, pur și simplu nu prea mai sânt de când ne-au invadat tractorașele străine din anii 30-40, așa e vine prin cădere dar pompa face presiune,iar daca e o fisura undeva pe conducte se pierde presiunea, cum zicea și tu sânt dispărute deci e greu sa mai găsești o pompă bună pentru că pur și simplu nu se mai fac, dar dacă totusi găsești noua e evident că va avea un oarecare preț, iar cele deja utilizate sânt și ele vechi, e drept sânt mereu in contact cu ulei deci fiabile dar au o limită totuși happy

| Faurescu_Sorin_1973 explică (pentru Eisenheim):

Deci faca desfac conducta de jos de la pompa ar trebui sa vina ulei din diferential?

| Eisenheim a răspuns (pentru Faurescu_Sorin_1973):

Așa ar trebui, din câte știu pompa face doar presiune, deci uleiul ar trebui sa vina chiar daca e vreun defect la pompa sau fisura undeva

| Faurescu_Sorin_1973 explică (pentru Eisenheim):

Ok. Multumesc mult! O sa mai incerc azi inca odata. Cred ca la mine nu vine. Am scos si sita din filtru