| Alexu420 a întrebat:

Cate kg are o dacie break 1310?

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Specificatiile fabricantului spun ca ar cantari 960 kg.

6 răspunsuri:
| Whitecore a răspuns:

Pai urmatoarele date tehnice uitele:
1.Lungimea:4345
2.Latimea:1635
3.Greutatea:1980-1200kgwinking

| FurtunaDiesel a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Dacia_1310 1980 kg fix! Ai aici datele complete!

| Alexu420 explică (pentru FurtunaDiesel):

Nu stiu de unde reiese ca o dacie are 2 tone straight face ca sigur nu are!

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Alexu420):

Nu stii nu vorbii. Modelul break are 1980 de tone ai si link, si cel berlina 1670 kg. Este numai tabla fara nici cea mai mica urma de firba de carbon, plastice sau alte aliaje nu stiu de ce te mira!

| 0rlando a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Prietene, nu mai abera, că berlina are 940 de Kg masa proprie și 1360 de Kg greutatea maximă autorizată, nicidecum 2 tone. Cele aproape 2 tone de care spui tu, reprezintă greutatea maximă autorizată cu remorcă de 400 de Kg.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru 0rlando):

rolling on the floor