Întrebare recomandată | boghyy a întrebat:

Sal TPU ce masina imi recomandati pentru un incepator?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Văd că toți recomandă mașini cât mai mici, dar ca începător, este mult mai bine să te obișnuiești cu o mașină mare, apoi poți conduce liniștit orice altă mașină.
Cunosc multe persoane care s-au învățat pe mașini mici, dar când au făcut trecerea la mașini mai mari, le-au făcut praf în parcări.

| boghyy explică (pentru 0rlando):

Ps: eu sunt in Italia si aici pentru un an nu poti sa conduci masini mai mari de 95 cp

| 0rlando a răspuns (pentru boghyy):

Păi, nu am spus să conduci o mașină puternică, am spus o mașină mare ca volum, de exemplu un Ford Mondeo 1.8 TD, are 89 de cai și este foarte plăcut să mergi cu ea.

| boghyy explică (pentru 0rlando):

Nu ar fi o idee rea da nu prea cred ca motoru ala de 1.8 are numai 89 de cai.

| 0rlando a răspuns (pentru boghyy):

Atât are. Am un prieten care are un Ford Mondeo Sedan 2.0 TDdi din 2004 parcă și are fix 90 de cai. Și eu am fost surprins cât de puțini cai are, mai ales că are și turbo compresor, dar atât are. Oricum, cei 90 de cai sunt suficienți, trag foarte eficient mașina, deși este destul de grea.

| boghyy explică (pentru 0rlando):

A da am vazut si pe situri si un unchi deal meau are dar station wagon 130 de cai din 2003 si trage foarte bine

14 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Un vw polo 1.2 ar fi ideal sau 1.4, daca nu, cauta un fiat punto, un logan poate, o masina mai micuta, un ford fiesta sau un focus mic

| geo9090 a răspuns:

Sincer? cea mai perfecta masina pentru un incepator este un Opel Corsa 1.2 mai e si varianta lui catalin golf parerea mea e ca Opel e mult mai bunwinking Tigra in orice caz nu ca e lejera de spate si daca te apuca mania vitezei s-ar putea s-o pierzi printr-o curba ahaha lucru deja incercat sa-u patit mai bine zis

| boghyy explică (pentru geo9090):

Eu ma gandeam la un astra g 1.3 ce zici?

| geo9090 a răspuns:

Pardon..si eu tot in Italia sunt..nu ai voie sa conduci masini mai mari de 2000 cilindrata nu 95 de cai puterewinkingun bmw 320 cu 150 cp o poti conduce linistit acum daca sau schimbat legile nu stiuwinking

| faramatania a răspuns:

O mașină ieftină, economică, dar nu indigenă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacia Super Nova / Solenza / Matiz. Daca iei o masina mare de genul LOGAN ca incepator o sa-ti blestemi zilele in trafic si la parcari. In timp prinzi experienta si te vei obisnui si cu masini mai mari.

| cristiiiiiii a răspuns:

Opel tigra 1.4 16V din 95-2000. Consum mic, piese ieftine, se infige bine happy e perfecta

| Cristian0884df11 a răspuns:

Uhh am scapat usurat ca nu te aud sa zici ca bmw e buna pentru un incepator ca faceam crizelaughing Skoda Fabia 2 1.2 HTP sau Opel Corsa 1.2 benzina eu benzina recomand pentru inceput e mai usor de intretinut si benzina te intelege mai bine cu plecarea su cu puterea un sandero 1.4 sau wv polo 1.2 sunt destule!

| catalin055 a răspuns:

Un golf 3/4 consum micut un tigra masini mai micutewinking