| anonim_4396 a întrebat:

Sall am spalat masina acum 2 zile si acum vad pe langa espament putina negreata
masina are 5 ani diesel renault megane 1.5 dci 105 cp e normal?
ca a mai fost forjata din cand in cand
dar dupa ce am spalat-o nu prea am mai forjato dar am vazut negreata pe langa esapament si revizia o are facuta
este normal?

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Fa-i un drum de vreo 50km si sa vezi ca dispare ''negreata''.nu orice diesel are toba neagra, asa cum zice push2gl.un motor bine pus la punct face toba maronie.

| push2gl a răspuns:

De la mers prin oras si subturata asa face eu am logan 1.5 si la fel are, nu-i nici o problema, orice diesel are toba neagra