| вσмвση3ℓ a întrebat:

Sall. Are cineva faruri depo? Ma opreste politia daca am aceste faruri cu lupa de la aftermarket depo? Acolo scrie ca sunt omologate : Omologare: E-marked -legal conform standard european. Dar la mana nu am nimic. Sa va lua cineva de ele? Cei care stiu, raspuns va rog! Mutumesc.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Sunt acceptate, legale.
Asa am si eu pe masina, faruri de la sonar cu daylight, pe spate stopuri clare de la nu mai stiu ce firma, am trecut rar-ul fara probleme, si circul de un an cu masina si nu am fost oprit odata de politie, desi se vede de la o posta ca farurile sunt tuning, triplele tot, plus ca de jumate de an am si pleoape pe faruri, si alte modificari pe masina.
Nu ar trebui sa ai nici o problema.
Pana la urma daca esti oprit le poti spune in felul urmator "Daca nu ar fi omologate, nu s-ar mai afla in comert, nu ar fi cumparate de nimeni"
Plus ca daca nu ma insel, au pe ele un cod cu omologarea undeva pe acea sticla.

| вσмвση3ℓ explică (pentru OldSoul):

Vreau sa fac si capota bad boy, ma va opri garda?

| вσмвση3ℓ explică (pentru OldSoul):

Da asa mi-a zis acela care am vb cu el de unde le-am luat noi ca are cv pe far e13 e 15, si sunt omologate.

Se leaga garda sau cei de la rar daca fac capota bad boy?

| OldSoul a răspuns (pentru вσмвση3ℓ):

Eu am doar pleoape pentru moment, urmeaza si o capota prelungita (badboy) dar in viitor.
Cat despre badboy cred ca e aceeasi treaba ca la pleoape, cat timp nu acopera peste 30% din suprafata farurilor nu ai nevoie de omologare, dar daca acopera mai mult da, ai nevoie de omologare, altfel spus e cam ilegal.

| вσмвση3ℓ explică (pentru OldSoul):

Daca o sa am nevoie o sa te mai intreb, vad ca mai sti. Bine intreb mai multi, nu numai unul ma convinge, (dp ce aflu parerile mai multor oameni), atunci decid, DA or NU!

| OldSoul a răspuns (pentru вσмвση3ℓ):

Cand ai o intrebare nu ezita sa ma contactezi.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic orice modificare la sistemul de iluminare al masinii trebuie omologat la RAR