| nuseu a întrebat:

Sall si la multi ani celor cu numele petru pavel si derivatele lor.am un scuter piaggio sfere cum il pun pe direct?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Dai carena de pe partea stanga jos, sub ea observi o mufa mai groasa (gri) cu 4 contacte daca nu ma insel o scoti afara si asta-i tot! Pedala si... porneste! Bafta nuseu!

4 răspunsuri:
| FyTzE a răspuns:

Cum adica? sa nu mai foloseti cheia?

| nuseu explică (pentru FyTzE):

Sa dai contactul jos si sa legi firele care se legau la contact intre ele

| FyTzE a răspuns (pentru nuseu):

Pai eu am piaggio free, l-am loat secan si am pierdut cheia j am foast la ala sa intreb daca mai are o cheie de rezerva j a spus ca nu are dar l-a pornit fara cheie deci FARA CONTACT --->a desfacut masca de la contact j acolo era doua mufe(nu stiu sigur daca asa lezice [rea ceva alb care se unea])j le-au desfacut! j a dat la pedala j a pornit }dar daca faci asa nu mai merge luminile! am incercat altceva nu stiu ce sa zic! dar da contactu jos j vezii ce e acolo!