| narciosromantiber a întrebat:

Am ales sa ma inscriu la un liceu tehnologic :Liceul Auto Traian Vuia Galati (am media de absolvire 7, 71)dar nu ma pot hotara pe ce profil sa dau sa dau Mecanic sau Electric.Cine se pricepe sa imi dea un sfat cine a fost la acest liceu.... Ma refer ca dupa ce termin pe ce filiera gasesti mai bine locuri de munca.

6 răspunsuri:
| CTLN a răspuns:

Eu as zice sa te duci la mecanica..deoarece castigi mult mai bine decat la electrica! happy Dar du-te la ce te incanta pe tine! Dar de obicei profilul mecanic este mai populat decat cel de electrica big grin Acum ramane doar sa alegi tu! Sper ca te-am ajutat! happy

| cosmo123 a răspuns:

Pe tine ce te atrage? daca iti place mecania\electrica du-te la ce iti place, dar gandeste bine si ia in considerare si dificultatea profilului si du-te unde te descurci.

| Ghost13 a răspuns:

OFF:Ai 7,71 si vrei sa intri la un liceu de 5 si ceva? (Infine, e alegerea ta)
ON:Eu zic sa te duci la mecanica, cred ca te va ajuta daca vrei sa dai de carnet categ. C.

| georgian24 a răspuns:

Mecanica e mai banoasa...si poti sa faci o afacere pe cont propriu cu asta...in + sunt multe service-uri care isi cauta mecanici. e mult mai buna mecanica

| alex98 a răspuns:

Depinde ce iti place mecanica sau profil electric, si la ce crez ca te descurci mai bine. daca alegi cea ce nu-ti place nu vei mai fi la fel de atent.

| alex98 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci unde iti place si unde crezi ca te descurci mai bine.