| Scurt_Narcis_1999 a întrebat:

Sall TPU, am un tractor in 2 cilindri si trebuie sa montez pompa de injectie, problema e ca nu stiu cum,, se sincronizeaza" astfel incat sa dea motorina la momentul oportun. Mentionez ca pompa e in linie nu rotativa.
Poate cineva sa ma ajute?

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Trebuie sa ai semne pe pinionul de la pompa, sunt pansonate puncte pe dinti, acele puncte trebuie imperecheate cu cele de pe axa cu came si arbore. Oricum este bine sa chemi un mecanic, operatia nu este foarte simpla.