| Irynushca a întrebat:

Sall TpU, as vrea sa stiu si eu care este cea mai buna masina dintre peugeot si citroen...

8 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Au exact aceleasi componente. Exemplu:Citroën C1, Peugeot 107 si Toyota Aygo sunt fabricate in Cehia in orasul Kolin de grupul PSA Citroen Peugeot in colaborare cu Toyota.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu poti sa compari 2 marci de masina!
mai ales 2 foarte similare!
... poti doar sa le compari modelele dar nu si companiile!
dupa parearea mea. peugeot are cateva masini ce iau citroenul!

| Poseidon a răspuns:

Citroen-ul este mai superioara in cea ce priveste calitatea eleganta confortul si rafinamentul dar da sunt mai scumpe decat peugeot-ul care nu prea se poate lauda cu foarte multe masini pe cand citroen-ul este printre singule masini care au suspensii pe perne de aerwinking

| Daniel123 a răspuns:

Pentru o tehnoloie mai bun, Motoare bune, lini dinamice si design seducator, citroen e per total o marca mai buna. Dar sunt putin mai scumpe ca Peugeot

| darielle a răspuns:

Citroen imi place mai mult

| metallica666 a răspuns:

Vorbind la general, sincer, nu pot da o apreciere. daca era vorba de un model anumit. da ce, ai de gind sa-ti iai una din ele? nu te sfatuibig grin

| me_9384 a răspuns:

Nu cred ca ai spus modelele de masini, mai multe informatii te rog.parerea mea e ca cei de la citroen au un stil mai aparte, mai rafinat.bafta

| motovip a răspuns:

Sincer? Volkswagenwinking