| DaniTDCI a întrebat:

cand accelerez scuterul imi ramane turat cam pe la vreo 2500-3000 rpm, cand ma duc cu el cam pe la vreo 30 km/h si ii dau blana, trage vreo 2 secunde dupa care merge constant, adica ar trebui sa traga in continuu, nu sa meargta constant.mai ales ca e blana, e limitat la 40, da eu abia prind 35. o sa iau un carburator de la un prieten maine si o sa il pun pe scuter sa vad ce se intampla(scuterul e china 4t), sa fie sigur de la carburator?

1 răspuns:
| florinmuresan91 a răspuns:

Deci probleme pot fi multe incepand de la o toba infundata la o dereglare a distributiei dar si carburatorul poate fi problema si inca ceva de ce nu scoti limita?