| TheRealDenis a întrebat:

Problema urmatoare.
Detin un Mercedes C220 CDI W203.
Acum o saptamana mi sa dus turbo, l-am schimbat, doar ca nu se mai baga masina cand ii dau talpa... din cand in cand se ridica peste 3000 turati, dar si atunci, nu te baga in scaun. De multe ori cand apas pedala nu se baga deloc, dupa iau piciorul si iar o apas atunci se baga dar lenes de tot.
Fum in spate nu mai scoate deloc, putin de tot la 3000 turati cand schimb in treapta superioara.
Mecanicul mi-a recomandat sa ii dau talpa pe autostrada, ceea ce am si facut. 30 km am tinut masina doar la 3000 ture ( nu puteam mai mult, nu ma lasa.)
Si cand o pornesc dabea mai porneste, si nu e din cauza bateriiei. E baterie noua cumparata de vreo 3 luni.
Dabea dupa a douasprezecea incercare am reusit ieri sa pornesc sad. Mecanicul mi-a zis ca e ulei pe esapament si trebuie putin mers cu masina... dar am facut deja 300 km, schimbat trepte doar la 3000 turati, si cand imi dadea drumul si mai mult, si cand era acul de la turatii pe rosu, dar nici-un rezultat.
O fii catalizatorul infudat?

Răspuns Câştigător
| Mariussss14 a răspuns:

Sa nu fi uitat prostu vreun furtun care vine la turbo am patit-o la mine asta fost happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu trece de 3000 poate fi limitata de computer daca Dorel nu a sters erorile cauzate de turbosuflanta defecta.

| Mariussss14 a răspuns:

Ai rezolvato?

| mariusika31 a răspuns:

Pompa de alimentare sau cea din rezervor vezi ca acolo ai o supapa si o sita care se duce cel mai deshappy altceva nu are ce sa fie.