| AndreiCocolino20 a întrebat:

Sunt baiat am 14 ani si sunt obsedat de masini. De la 5 ani inca iubesc nissan skyline gtr r34. Ideea e ca am auzit ca e interzis. E adevarat? Daca da este si in Romania? Din ce cauza e interzis?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu daca si in RO, dar in SUA e interzisa din cauza poluarii si a pericolului generat de motorul extrem de puternic

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

laughing))))

Ești culmea.

Rabla aia se chinuie minute în sir ca sa prindă 300 km/h

De ce nu e interzis și veyron-ul?

Aia are 1001 cai și respectiv 1200.

Sau Ferrari, Lamborghini, Pagani care au motoare peste 700 cp.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca masinile care le ai amintit tu indeplinesc normele de siguranta cerute in SUA, skyline ul nu.

| kurinkita a răspuns (pentru anonim_4396):

Rabla aia in varianta NISMO atinge lejer atat 300 km/h cat si 700 CP, la roata. Asta unu la mana. Doi la mana, rabla aia matura pe jos cu destul de multe supercars(ba chiar si hypercars) din ziua de azi cand vine vorba de manevrabilitate in viraje.
Trei la mana, masinile alea de 1001 si respectiv 1200 de CP sunt hypercars, categorie renumita pe cat de rapide ar fi in linie dreapta, pe atat ineficiente fiind cam la orice altceva.