| anonim_4396 a întrebat:

Salu. Am si eu o problema. Am avut permisul suspendat pe 30 de zile si cand sa termint dovada eu am lasta masina in parcare in spatele blocului si m-a sunat vecinu la vreo 10 zile sa iau mașina si am fost intr-un final si mama uracat la volan si am mutat masian dintr-o parcare in alta si de fapt nu am mai apucat sa o pun in parcarea respectiva ca m-a prins politia in spatele blocului in parcare, nu pe strada si mi s-a facut dosar. Si as vrea sa stiu daca mai există vreo sansa sa il iau inapoi gen sa nu il anuleze.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce o sa considere procurorul si apoi instanta de judecata, daca se ajunge la proces.
Daca esti condamnat penal atunci permisul o sa-ti fie anulat, daca nu esti condamnat atunci o sa-l reprimesti, la expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce.

| Nyk_NiCu_1997 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si sa înțeleg ca mai întâi decide procurorul? Si apoi daca ma trimite in instanta se iau demersurile respective

| Ioandelasal a răspuns (pentru Nyk_NiCu_1997):

Da, asa este.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de judecător. Ai sa afli

| Panamax a răspuns:

Si nu i-ai spart capul vecinului?