| dragossefu a întrebat:

Salu! Am un scuter piaggio zip sp de 49cc si nu stiu ce are de nu trage pleaca destul de grau dupa loc si cu doi de abia mai pleaca dupa ca ia ceva viteza incepe sa traga ceva mai bine dar pana pride cam 20 si ceva de km asa merge foarte greu. Porneste la prima pedala si mai acum doua luni asa i-am schimbat segmenti pistonu era ca nou i-am curata filtrul de aer si carburatorul si tot greu merge. Mai demult cand l-am luat prma oara avea set de 49cc apoi i-am pus de 80 pentru ca se dusesera segmenti si acum cateva luni cand l-am pus inapoi pe cel de 49 de i-am schimbat si segmentii pleaca greu dupa loc inainte si cu setu de 49 si cu cel de 80 pleca foarte bine dupa loc avea si demaraj dar acum nu stiu ce s-a intamplat, Ma poate ajuta cineava.Multumesc.Funda!

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Pune-i role pentru demaraj.

| KaPy2 a răspuns:

Fie s-au dus segmenții fie cureaua de transmisie, sa-ți patineze

| dragossefu explică (pentru KaPy2):

Segmentii i-am pus noi acum cateva luni si nu cred ca aveau cum sa se duca asa repede si cureaua am schimbat-o acum o luna ca am crezut ca e de la curea de nu trage.

| KaPy2 a răspuns (pentru dragossefu):

Pai eu mi-am pus piston cu segmenți și în 7 zile a fost gata, a pocnit segmenții, ai compresie?, cureaua nu-ți patinează?

| dragossefu explică (pentru KaPy2):

Da are compresie, porneste la prima pedala si cureaua nu patineaza.

| hondru a răspuns:

E piagio frate.iti trebuia o honda o yamaga, aprilia. piagio e panarama

| AurelB a răspuns:

Incearca sa-ti iei toba jos, si da o tura fara toba, poate iti e infundata. am patit-o.