| lulache a întrebat:

1. am un vw bora 2003 cu halogen(lumina galbena)
as vrea sa imi pun tot becuri cu halogen dar albe. pe far, pe pozitie si proiector
e legal?
nu prea le am eu cu astea

2. e legal sa imi pun o banda alba sau bleu cu leduri pe bara fata?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Becuri albe de 12 V 65 W ai voie. Sa nu depaseasca 100 de W. Pe bara nu ai voie leduri, proectoare etc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio modificare la sistemul de iluminare a mașinii fata de ceea ce e din fabrica nu e legala dacă nu ai omologatile necesare.

Iar țigănia aia cu leduri sigur nu poate fi omologat sub nicio forma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.și eu am tot Bora, poți sa pui becuri albe liniștit, dar ia ceva mai scump, sa fie calitate.Iar cu leduri nu ai voie