| Iulia_451 a întrebat:

A incercat cineva acele markere pentru acoperirea zagrieturilor la masina? Merge? Le acopera sau doar reclama e de ele? Ok, inteleg ca nu acopera acele zgarieturi adanci, dar pe cele facute de crengi de copac, la suprafata caroseriei le acopera?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Propaganda, poate acopera cateva minute apoi se vede din nou, multi folosesc WD-40 si dispar pe moment apoi reapare. Altii au incercat cu pasta de dinti si a dat roade

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am folosit acele recipiente cu vopsea din magazinele Carrefour/Auchan, pentru zgarieturile si ciobiturile mai grave, in care se vedea alta culoare de sub vopsea (plastic, grund, chit).

Pentru zgarieturile fine, imi fac polish (sunt vopsitor).
Iti recomand si tie polish, am vazut ca sunt destui incepatori care pentru 50 de lei scot zgarieturile de pe un element, si le iese bine.