| xyz12309 a întrebat:

Salut, a mai cumpărat cineva roviniete de pe roviniete.ro? Am cumparat una ieri cu valabilitate de azi iar pe cnadnr cand o verific după seria de sasiu si nr de înmatriculare nu figurează ca având o rovinieta valabila...

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

Poate ai gresit ceva cel mai bine mergi la un peco care face roviniete si le dai nr masinii.Verifica si iti spune daca are sau nu.

| xyz12309 explică (pentru marinaru777):

Am verificat si in documentul trimis pe mail de ei, informațiile sunt corecte...

| marinaru777 a răspuns (pentru xyz12309):

Ai fost la peco? Ce spun la peco asta e pentru ca verifica in sistem.

| xyz12309 explică (pentru marinaru777):

Mâine o sa sun la cnadnr, am sunat la cei ce dețin acel site si mi-au confirmat emiterea rovinietei, acel site apare si la cnadnr la parteneri autorizați, toate datele completate sunt corecte, sun maine sa vad ce zic...

| xyz12309 explică (pentru marinaru777):

Cei de la peco mi-au zis ca vezi doamne nu pot verifica, decât daca fac alta la ei si ii atenționează că există deja una valabilă, dar daca nu exista se emite automat si trebuie să plătesc fără posibilitate de anulare, am sunat la cnadnr, mi-au spus că e valabilă, mi-au comunicat si valabilitatea, au dreptate, totuși la ei pe site apare ca nu exista, dar nu mai insist daca mi-au comunicat ca exista...

| marinaru777 a răspuns (pentru xyz12309):

Zi la peco ca faci pentru 1 saptamana sau cat e minim atunci intra in sistem si daca ai nu pot face alta, oricum costa putin aia minima.Dezlegi odata misterul.

| xyz12309 explică (pentru marinaru777):

Cnadnr mi-a comunicat ca este o rovinieta valabilă, nu mai are rost...