| Ucv_Denis_2001 a întrebat:

Salut, a pierdut un prieten numarul de imatriculare, se poate duce el cu buletinul proprietarului sa scoata numarul?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca are procura

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie si o procura de imputernicire, nu e suficient buletinul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Iar primul pas in obtinerea unul alt numar, este declararea pierderii/furtului/distrugerii.

| Raducons a răspuns:

Sa mearga inapoi pe drum si poate il gaseste, eu am vazut de cateva ori placute dar cum nu scrie pe ele un numar de telefon le am lasat acolo si le au gasit proprietarii

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Nu. Proprietarul trebuie sa meargă sau trebuie să îți facă procura. Decât să umble pe la notar mai bine merge direct la politie.