| TsonPing a întrebat:

Salut, acum 1 luna de zile am am fost la Servis cu Masina "Golf 5 2005" si aparatul de test a dat ca sunt probleme cu Clapeta de Admisie Galerie, n-am stat mult pe ganduri am schimbat EGR-UL + Clapeta admisie galerie. N-am pornit mașina de 2 ori ca i-ar mi-a aparut Check Engine in bord, egr-ul intr-adevar al meu era spart si clapeta admisie imi "scapa" putin cand deschidea valva de aer. Se comportă ok, cand ii dau acceleratie se duce in toate treptele chiar si in a 6-a. Am mers dupa 2 zile din nou la servis dupa ce am schimbat piesele respective si tot aceeași problema o citeste testerul, computerul de bord l-am resetat de 3 ori, erorile sterse etc. ce credeți ca ar afecta in continuare?

1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Dacă sunt schimbate, trebuie reglat clapeta de accelerație cu vcds.Altfel e inutil resetările.Du-te la un service auto specializat, nu la mecanici care nu au habar.