| AndreiTudose a întrebat:

Acum o săptămâna am fost in Cosmesti și am uitat sa plătesc rovinieta. Am înțeles ca amenda diferă de drumul pe care am fost și ea este cuprinsă între 250 și 500 lei. Am un termen la ea? Adică trebuie sa o plătesc in câteva zile sau cum. Ca am văzut dacă nu o plătesc in nu știu cât Timp ma sancționează pentru neplata. Menționez iar ca am fost prins pe DN24 Cosmeşti.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Amenda e intre 250 si 500 ron cu plata a jumatate in primele 48 ore de la primirea amenzii.
Amenda o platesti cand iti vine plicul acasa.

Pentru neplata amenzii o sa ai probleme pe la finante de fiecare data cand o sa ai nevoie de un document pana cand se ajunge la executare silita