| Pyml1 a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa dau de permis pentru moped AM cam cat m-ar putea costa tot (scoala actele care trebuie depuse)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pretul scolii de conducere depinde de fiecare scoala, de obicei cca 500-600 lei. Apoi mai platesti 6 de lei pretul permisului de conducere si taxa de 6 lei pentru examinare.

| Pyml1 explică (pentru Ioandelasal):

Pentru permis moped(AM) costa 500-600 lei sau pentru A1

| Ioandelasal a răspuns (pentru Pyml1):

Ti-am raspuns la ce-ai intrebat, respectiv pentru categoria AM. Pentru A1 s-ar putea sa fie ceva mai scump, cu cca 50-100 lei.
Orientativ te poti uita pe internet, la scoala de conducere pe care vrei s-o urmezi sau la altele din apropierea ta, toate au si preturile pentru fiecare categorie.