| CatalinDNK a întrebat:

Am 5000 de euro si vreau sa imi cumpar o masina de bani acestia. Voi ce masina ati cumpara si de ce?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu siguranta mi-as lua ceva premium.
Probabil un Mercedes C sau E, sau un coupe ceva.
Dar asta ar fi doar alegerea mea, ca ma ocup de service, si sunt burlac. Ma descurc sa intretin aproape orice masina.

| CatalinDNK explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi mai astept pareri big grin

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

As alege un A3 sau renault clio. imi inspira liniste sufleteasca masinile alea

| venividivici2017 a răspuns:

Audi A3, Golf 5.

| Mandeliu a răspuns:

Passat B6 sau Golf V. In general Volkswagen-urile sunt masini bune si usor de intretinut, am avut un B6 din 2006, nu prea au fost probleme cu el, ce e drept avea si putini kilometri facuti (130000-140000km) si a avut un singur senzor stricat recent. Singurul motiv pentru care am schimbat-o a fost ca am facut trecerea la un B7 din 2012, care este net inferior fata de B6, zici ca e facuta din carton si lipita cu superglue. Si in general sa te uiti dupa masini pana in 2008-2009, ca dupa dai de masini cu aproape totul bazat pe senzori si o sa stai mai mult cu ea in service.
Baftawinking

| CatalinDNK explică (pentru Mandeliu):

Mersi! Mai astept niste pareri si dupa dau funda big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mandeliu):

Hai sa-ti dau un b5 cu motorul AFN, daca iti plac gunoaiele.
Am incercat tot anul sa il fac masina: am schimbat o data toate bratele, am facut revizie (semering, ulei, antigel, distributie), dupa aia a inceput sa puste:
-garnitura de chiuloasa
-injectoare
-pompa de injectie
-fulii motor.
Opelul are 2 ani, e mai vechi, si nu mi-a facut niciodata pretentii. Nu mai zic ca in Passat stau ca in caruta, ca aici deja vorbim de gusturi.

| CatalinDNK explică:

Banii * scuzati-mi greseala gramaticala dar m-am grabitcand am scris

| unanonim34gfd a răspuns:

Aș mai strânge o încă o mie și mi-aș lua un bmw seria 1, varianta 2.0 diesel automat în 6 trepte, 177 de cai putere sau mi-aș lua un Golf 4 1.9 tdi la 2.500 euro iar cu restul de 2.500 mi-aș lua un atv sau o motocicletăwinking