| Andrei7447 a întrebat:

Am achizitionat o solutie pentru curatarea tapiseriei masinii dar inainte sa o folosesc, cineva mi-a spus ca trebuie neaparat sa extrag umezeala din tapiserie dupa ce frec pentru ca se va face urat. Problema este ca nu am aspirator injectie/extractie, se poate scoate umezeala din tapiserie si prin alte metode?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Varianta 1:
Cumperi bicarbonat de sodiu, il imprastii in strat subtire pe tapiterie (se poate cu o sita deasa, cum este ceea de faina).
Lasi un jumat de ora sa "lucreze", dupa care periezi repede tapiteria cu o perie de haine, inmuiata in otet dizolvat la 5%.
Dupa ce suprafata s-a uscat, cureti cu aspiratorul sau periezi uscat suprafata tapiteriei.

Varianta 2:
Duci masina la o curatatorie profesionista, care curata tapiterii de masina.