Întrebare recomandată | Guizzaminerale a întrebat:

Am achiziționat un fiat stilo 1. 9jtd 2002 și îmi apare in bord martorul #aibag și îmi scrie *STINGE MOTORUL/AVARIE AIRBAG. Care poate fi cauza?
Dau funda!

2 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Încearcă și dezactivează airbegurile si reactivează-le, trebuie să ai un buton pe undeva în fața pentru așa ceva, dacă problema persistă ar trebui să duci mașina în service căci airbegurile pot fi stricate și sunt foarte necesare chiar dacă e mai bine să nu ai nevoie.

| MafteiStefan a răspuns:

Pune un tester si misca mufele de sub scaune