| demi98 a întrebat:

Am avut ghinionul de a întâmpina un pisic care s-a aruncat in fata mea. Am apucat sa franez dar nu am avut reacții bune si am făcut un mic accident. Pisica este in regula. Mașina mea are un defect vizual. Am un golf 5 din 2006, model hatchback, nu gti. Unul normal cu 2.0 TDI. Si mi s-a spart o grila de la proiector (mașina nu are proiectoare deci nu are nevoie de locaș de proiector). Evident am căutat una pe internet si am găsit pentru modelul meu si cand am vazut-o hopa, nu era ca si a mea. Cele originale de golf 5 hatchback au 4/5 linii paralele. Însă golful meu are doar 3 linii paralele. (Paralele cu solul). Nu am găsit nicaieri pentru golf 5 hatchback acest tip de grila cu 3 linii. Dar am găsit una care pare a fi identică însă sunt pentru golf 5 plus. Acum întrebarea mea este daca se potrivesc?
Pentru ca totuși sunt mașini diferite, grila seamănă cu cea de care am eu nevoie însă scrie ca este de golf5 plus. Sa o comand? Ce spuneți?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta pe autodoc24.ro

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Spuneți*
Scoate grila sparta, si cauta codul pe ea. Daca nu gasesti cod pe ea, gasesti pe perechea ei (de pe cealalta parte), si probabil schimbi ultima cifra a codului, pentru cealalta parte.
www.autokarma.ro
www.targuldepiese.ro
www.epiesa.ro
Cu placere!

| danbnz a răspuns:

Alt pisic!