| Alexandrumrl a întrebat:

Salut, am cateva nelamuriri. Detin un Opel Astra H (2007 - motor 1.3 CDTI) si la testul cu pedale imi da 4 erori, adica: 010703, 161450, 024312, 011508.

--P0107 presiune presiune Boost Low B-027

--P1614 greşită cheie Imobilizator transponder B-006
--P1614 semnal greşit Imobilizator primit Imobilizator B-008

--P0243 presiunii de supraalimentare de înaltă tensiune Valve C-017
--P0243 presiunii de supraalimentare Valve de joasă tensiune B-039
--P0243 presiunii de supraalimentare Valve Circuit Open B-039
--P0243 de presiune de control al circuitului Boost abatere negativă B-055
--P0243 de presiune de control al circuitului Boost abaterea pozitivă B-055

--P0115 temperatura lichidului de răcire Motor Circuit Minima Motor de intrare de racire C-001
--P0115 temperatura lichidului de răcire Motor circuit de răcire de înaltă Motor de intrare C-001
--P0115 Senzorul de temperatura lichidului de răcire motor Circuit Range / performanţă de răcire a motorului C-001

In momentul in care am turatie mai mare si dau pedala la masina imi taie injectia in jur pe la 3750-4000 rpm si imi apare cheita cu masina iar daca opresc motorul isi revine si nu mai am probleme (tin sa mentionez ca face asa in momentul in care motorul este rece). Este posibil sa aiba legatura cu cheia masinii? Ca am momente in care imi apare cheita cu masina in bord la pornire (adica clipeste) si nu porneste masina si trebuie scoasa cheia si s-o bag iar, asta stiu ca are legatura cu codul 1614 (nu merg cu cheia originala a masinii), dar faza cu turatia este posibila de la codul 0107 sau 0243 sau ambele.? Chiar astazi am schimbat senzorul MAP (cumparat nou) crezand ca de la el pleaca problema. Pareri ceva?

1 răspuns:
| bogdan456 a răspuns:

Trebuie resetat calculatorul