| CristiB93 a întrebat:

Salut. Am cateva pete de rugina si vreau sa le repar si as vrea sa va intreb cum gasesc culoarea exacta a masinii. Este ok sa merg cu codul de culoare al masinii la magazin sau au ei vopseaua potrivita sau o prepara dupa cod sau cum se procedeaza aici?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Corect cum intenționezi doar că vopseaua, după ani și ani diferă față de cea originală, e mai ternă, mai ștearsă

| DamarisS91 a răspuns:

Daca ai codul de culoare e ok.
Sau daca vrei sa alegi culoarea si nu stii codul intri pe net si alegi culoarea si iti da codurile:
https://www.qtransform.com/hex-rgb/ro/transforma/culoare.php