| RobertML a întrebat:

Salut! Am cleme rupte la un far(stânga) in cauza este un golf 5 2008. Am tot văzut chit de reparație, gen "urechile" dar nu văd cum ar merge schimbate.A schimbat cineva? Plus cel de sub far

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Alea sunt din plastic, odata rupte nu vad ce chit de repartie sa fie.Dar ca idee poti folosi ceva glue, epoxy parca asa se numeste, ala unde ai 2 tuburi, mixezi, apoi aplici pe ce vrei sa lipesti si se lipeste.
Am lipit eu o ureche ce spui de genul asta la un far, vad ca sta nu s-a desprins si deja au trecut ceva ani.
Chestia este sa ai bucatile alea, asa daca nu le ai stiu si eu ce improvizatie ai putea face.
Depinde si ce chestii sunt rupte.Pe de alta parte cat dai pe chitu ala ce spui, daca o merge sau nu, mai bine cumperi un far de la dezmembrari care sa fie bun si aia e tot.
Cel mai ieftin e cum am zis incearca cu Epoxy ala nu e scump, cureti bine suprafetele si incerci asa.