| celmaitarenume a întrebat:

Am constatat azi ca nu mai trage masina, merge foarte greu. Trebuie sa stau cu acceleratie la podea. Care ar fi cauzele? Am inteles ca e posibil sa fie infundata supapa EGR sau sa fie turbina defecta. Daca pun testerul, imi arată? Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Altul...
Ce masina e, in primul rand? Ce becuri are aprinse?
Iar daca ultima revizie in service a fost facuta acum mai mult de 12 luni, pretentiile tale sunt mult prea mari.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns:

In primul rand trebuie sa dai detalii despre masina.

Daca masina nu mai trage deloc, ori de cat ori o pornesti ai probleme la EGR. Daca trage dupa ce o repornesti, la turbina.

| UserRo10 a răspuns:

Daca nu mai intra turbo si nu se limiteaza e debittmetrul de vina.
Daca nu intra turbo si se limiteaza la 3000rpm e turbina
Sau pui tester si vezi ce are. Vrei sa scoatem noi globul de cristal sa vedem ce probleme are?

| SoulReaver a răspuns:

Buna, daca e supapa EGR ar trebui sa iti arate, dar depinde ce tester pui. Daca pui din ala cu 50 de lei de pe net nu o sa iti arate. Daca ai ceva mai profesional da, daca nu poti consulta un service.

| GabrielVal37tin a răspuns:

Da sar pute sa fie și supapa EGR și sar mai putea sa fie pedala de accelerație ca și mie mi sa întâmplat.